כזו אני – חזרה הביתה

אמהות מווסתת חושים בשגרה יומית מטיבה

נעים מאוד, אני דניה וזה הבלוג שלי

קורות חיים של דניה ״כזו אני״אני אמא לשני ילדים, בן (כמעט 8) ובת (כמעט 5) שהם אהבות חיי וכל יום נפעמת מהם. מהחוכמה, היופי, הסקרנות ומהיכולת הנקייה שלהם לאהוב, לסלוח, להמציא, ליצור, להשתנות ועוד ועוד.

כל יום אני לומדת מחדש מה זה אומר לגדל שני ילדים שונים ככ ואיך לתווך את זה להם עצמם, ביחסים ביניהם, ביחסים ביני לבינם וביני לכל אחד מהם בנפרד – קשיים בויסות חושי זה לא צחוק ומצריך ממני משמעת והרבה אורך רוח וסבלנות אין קץ- שלא תמיד יש לי ממנה מספיק.

על ילדים ואיכות חיים 

איך מנהלים שגרה מיטיבה עם קושי בויסות חושי, עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה?

אשתף בדרך שעברתי עם הילדים שלי בשלוש שנים האחרונות ומתי החלטתי שאני לא רוצה לבלות את הבקרים והערבים שלי בהתנצחויות ושכנועים וכעסים והמון המון מתח. זה לא בשבילי ולא בשביל זה הבאתי ילדים לעולם ואני חייבת שינוי. בגישה, בהבנה שלי, בהתנהלות. אז התחלתי את המסע ולמדתי וחפרתי ועזרתי לעצמי להבין קודם כל מה הסיפור עם הוויסות חושי הזה, מה זה אומר בתכלס, איפה זה פוגש אותנו ובעיקר מה צריך לעשות בשביל להנות בחברת הילדים שלי מבלי להיות במתח נוראי מכל אינטראקציה שלהם שאינה תואמת. איך למדתי להסתכל יום יום על הילד.ה שלי בעיניים חדשות, בלב נקי ובאמונה מלאה. אילו שינויים הכרחיים להתנהלות רגועה ויעילה ואילו לא.

במילים אחרות,

רוב הזמן אני כמעט בטוחה שלמדתי מה הם השינויים ההכרחיים לטובת שיגרה ביתית מטיבה. אספר על זה. וגם איך שדרגתי את איכות החיים- שלי, שלנו. כך סיכמתי באינספור מחברות וערמות של פתקים מה חשוב לשנות ומה לא.


 

הקושי שבקושי – ויסות חושי

לקשיים בויסות חושי ביטויים רבים בשטח המשפיעים על הילד.ה וסביבתו, על יחסי אחים, סף תסכול גבוה וצבירת מטעני רגש שליליים, לצד שאיפה להצלחה ולשגרה בריאה ומאוזנת. ובעיקר מודעות מתוך הבנה טובה של הקושי ודרכי ביטוייה הרבים. כך, אחת התובנות הראשונות שלי מאז שקיבלתי לידי את סיכומי האבחון הראשון של הבן שלי היא החשיבות של להבין מה כתוב בדוח – עולם חדש נגלה בפניי ואני אהיה מוכנה – לשאלות ולפתרונות בעת הצורך. ויש צורך! כל הזמן.

אני מאמינה שהבנה של מה זה אומר בפועל ״קשיים בויסות חושי״ עם או בלי הפרעת קשב וריכוז – היא צעד קריטי להצלחה, לשיפור בתפקוד ביום יום ותחושת העצמה אישית. וזה מה שמניע אותי.


גם היום, כמעט 8 שנים לתוך האימהות, אני מרגישה שהמוטיב החוזר בסיפור הזה של ״להיות אמא״ הוא בהתכווננות אישית שלי ביחס למציאות המשתנה והמתפתחת של ילדיי.

כאן היוגה עוזרת לי. וגם כתיבה ומדיטציה.

כמובן שאשמח לקבל השראה וטיפים מומלצים נוספים להוסיף לארסנל שלי במה שעוזר לך. וגם שאלות והצעות.


04.12.2019 7460 1

 

אז, על מה אכתוב?

על חושים, כמובן.

ועל שינויים בתוך הבית שמומלץ גם לכם לחשוב עליהם.

על כל המושגים שכתובים בדו״ח מהנוירולוג.ית ואיך זה נראה בפועל.

איך לזהות הצפה חושית לפני שהיא מתפרצת.

על כיף והנאה ולמה ויסות חושי זה כח על!

אכתוב על יוגה ועל איך שהיא גורמת לי להרגיש.

החנות באתר מתעדכנת (לאט לאט) עם מוצרים מעולים שאני רוכשת בקבוע לילדים שלי משיטוט אינסופי ברחבי האינטרנט והם מומלצים – במיוחד לילדות וילדים עם קשיים בויסות חושי, הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה.

אמליץ על מוצרים שעושים טוב לילדים שלי ולכן אני אוהבת במיוחד. בדגש על מוצרים נפלאים שבאמת עוזרים לילדים בעלי קשיים בויסות חושי/רגשי ו/או הפרעת קשב וריכוז.

אשתף מה הם טיפולי הפנים הכי מיוחדים ושווים (כי כשלאמא טוב- לכולם טוב)

ובאילו סדנאות מעולות השתתפתי (תחביב רציני שלי)

מה הם הספרים, פודקאסטים והכתבות שפשוט אי אפשר לא לשתף.

אצרף לינקים לכל האפליקציות שאני אוהבת ולא מסתדרת בלעדיהן בשוטף. וגם לכאלו טריות שרק גיליתי – עידכונים לגביהן ולאחרות שוות במיוחד.

בדף הפינטרסט שלי כבר ביקרתם?

ובפייסבוק?

* כל ההמלצות בבלוג הן המלצות מתוך נסיון אישי מוצלח שלי – ספרים, מטפלים, השיטות שעזרו לי להבין טוב יותר מה זה קושי בויסות רגשי, את דרכי הביטוי של הקשיים הללו ואיך אפשר להתקדם ולהצליח על-אף הקשיים.

בהמשך הדרך אוסיף ראיונות עם מטפלות.ים מאפיקי טיפול שונים – בנושא קשיי ויסות ותזונה מומלצת, התמודדות ותיווך עם בני משפחה נוספים, המלצות לפתרון בעיות מיידיות ולהתארגנות מחדש בהתנהלות היומית לטובת המשפחה כולה. אז תכתבו לי שאלות שהייתן רוצות שאשאל ומבטיחה לפרסם ולשלוח בפרטי תשובה לכל שאלה.

ילדה שוכבת על ספה כחולה, קוראת ספר ומשעינה רגליים בגרביים עבות ללא תפר על מסעד הספה
בעולם הויסות חושי – כדי לדבר עם בני המקום עליכם להבין את שפתם.

 

אשמח אם תשתפו, תגיבו ותרשמו למייל אישי יותר ממני.

קחו בחשבון שההמלצות המובאות בבלוג הן רק עבור מה שעזר לי באמת, השפיעו ותרמו לאיזון, להבנה טובה יותר וליחסים בין-אישיים עם הסביבה המיידית והקרובה ובכללי תרמו לשיפור באיכות חיינו, בהתנהלות ובשיגרת היום-יום שלנו. בשאיפה שזה יעזור גם לך!

 

קדימה, מתחילים.

~ כזו אני ~ 

דניה.