הבלוג

משהו טוב לקרוא על...

unknown 5
כל הפוסטים

סולי- מה מצב הסוללה שלך?

המומלצים של ״כזו אני״:
שמחה להציג את סולי הסוללה ואת התוכנית שמעניקה להורים ולמחנכים כלים פשוטים לאימון והדרכה. בהתמודדות עם אתגרים אישיים וחברתיים יומיומיים – לילדים ולמבוגרים. כלים שכיף לתרגל ביחד, בבית ובכיתה.

קרא עוד »
10 סיבות לתרגול יוגה
יוגה

10 יתרונות לתרגול יוגה

עולם היוגה הוא עולם עשיר ומלא אפשרויות לצמיחה, לידע ושינוי תודעתי.
עולם של הזדמנויות- לריכוז ומיקוד, הזדמנות לגמישות ויציבות, לנשימה מודעת, לזרועות ותחת מוצק, לאיזון הצרכים הרוחניים והנפשיים. הכל תלוי בכוונות איתן אנחנו מגיעים לתרגול.
את התרגול ניתן לעשות בכל מקום (כמעט) כאשר הדבר החשוב ביותר איתו נכנסים לתרגול היא התכווננות: מטרה, שאיפה או בקשה, נקודתית או ארוכת טווח.
כנסו לגלות 10 יתרונות נוספים (לפחות) בתרגול יוגה קבוע.

קרא עוד »
האם הילדה שלי נהנית לצייר או מחפשת מחמאות הציורים שלה?
ילדים

למה השבחים שאתם מרעיפים על הילדים שלכם לא מועילים להם?

במחקר שערכה ג'ואן גרוסק (מאונ׳ טורונטו) היא מצאה כי ילדים צעירים שקיבלו מחמאות רבות כמו "אני כל כך גאה בך שעזרת לו" גרמו לילדים לאבד עניין במעשה האדיב עצמו אלא כדרך להשגת מחמאות ותוקף חיצוני למי שהם- ילדים טובים/ילדים רעים.

רוצים להחמיא לילדים אבל לא בטוחים איך?
הנה 3 דרכים ממש טובות לתת מחמאה לילד.ה. בלי ליפול למלכודת האוטומט של ״נסיך של אבא״, ״גאון של אמא״.

להמשך קריאה..

קרא עוד »
מיינדפולנס היא דרך להקשיב לנשימה במודעות
איכות חיים

לנשום לבטן, להשקיט מחשבות – מיינדפולנס

מיינדפולנס, קשיבות, היא דרך טיפולית מעולה לילדים ומבוגרים כאחד. אפשר ורצוי לתרגל אותה ביום-יום כדי להנות מיתרונותיה הרבים. סטרס כללי, לחץ בעבודה, מבחנים ומצבי דחק אחרים. קל ללמוד אותה וכיף לתרגל אותה עם הילדים.

קרא עוד »
אשכולית אדומה חתוכה
איכות חיים

צום מיצים במצפה אלומות

אחת לשנה אני מיישמת את כלל האצבע שמנחה אותי- כשאמא שמחה, כולם שמחים – ומוציאה את עצמי לחופשה עם עצמי. ריטריט יוגה, צום מיצים, יערות הכרמל, או סופ״ש במדבר.
3 דברים שאני מקפידה עליהם בחופשה השנתית שלי: לא יותר משלושה ימים (בכל זאת, ילדים וגעגועים), חופשה מקומית, וטרולי מלאה בספרים. משימות או סידור תיקיות וקבצים Out! ניתוק הכרחי.
כנסו לקרוא על האחרונה שלי…

קרא עוד »
בגדים תלויים על חוטי כביסה בין בנייינים
איכות חיים

על בגדים וקניות חכמות

סקירה קצרה בנושא הבגדים שאנו לובשים – מה הם סוגי הבדים השונים, ממה הם עשויים, תהליך הייצור והקשר בין אופן הייצור- איכות הבד- לאיכות החיים.

ילדים עם קשיי ויסות חושי ורגישות יתר באינטגרציה חושית טקטילית (מגע) רגישים מאוד לכל מגע, לחץ, טמפרטורה, כאב ותנועה של השערות על גבי העור – קושי שהורים וילדים רבים מתמודדים איתו כל בוקר וערב.
המאמר מעניק להורים כיוון נוסף במטרה להקל על התסכול ואי-נוחות לטובת שגרה מטיבה.

קרא עוד »