על בגדים וקניות חכמות
כל הדרך מהשדה ועד חבל הייבוש

על בגדים וקניות חכמות

סקירה קצרה בנושא הבגדים שאנו לובשים - מה הם סוגי הבדים השונים, ממה הם עשויים, תהליך הייצור והקשר בין אופן הייצור- איכות הבד- לאיכות החיים. ילדים עם קשיי ויסות חושי ורגישות יתר באינטגרציה חושית טקטילית (מגע) רגישים מאוד לכל מגע, לחץ, טמפרטורה, כאב ותנועה של השערות על גבי העור - קושי שהורים וילדים רבים מתמודדים איתו כל בוקר וערב. המאמר מעניק להורים כיוון נוסף במטרה להקל על התסכול ואי-נוחות לטובת שגרה מטיבה.

להמשך קריאה על בגדים וקניות חכמות

קשיי ויסות חושי – רגישות שמיעתית

חוש השמיעה- זה החוש המאפשר לנו לתקשר עם העולם, לפתח קשרים, ללמוד ולהבין אחרים, והוא פעיל 24 שעות ביממה, גם כשאנחנו ישנים.
כשאנחנו מדברים על ליקוי בעיבוד שמיעתי, APD (Auditory Processing Disorder), אנחנו בעצם מתייחסים למצב שבו השמיעה תקינה! כנסו לקרוא איך זה הגיוני ומה אפשר לעשות בעניין. ריכזתי דרכי טיפול והמלצות נוספות. העיקרית מבחינתי: איך "לטפל" בבית, בחינם. כל שצריך הוא מבוגר אחד עם רצון וזמן פנוי והילד.ה שזקוק לו.

להמשך קריאה קשיי ויסות חושי – רגישות שמיעתית
חשיבותה של שגרה
מסקנות מהשבוע שחלף על חשיבותה של שגרת הבוקר בימי קורונה ואי ודאות

חשיבותה של שגרה

מה השתנה השבוע, איך זה השפיע על מצב הרוח ומה למדתי מזה - השבוע למדתי עד כמה שגרה קבועה בימי קורונה הכרחית עבורי כמו אוויר לנשימה- היא המפתח לחוסן הנפשי שלי.

להמשך קריאה חשיבותה של שגרה

קשיים בויסות חושי – בואו נדבר על זה

לרוב, אמהות שמתקשרות אליי כבר יודעות בעצמן שלילד.ה שלהן יש קשיי ויסות ועיבוד חושי. לא ויסות רגשי, לא קשב וריכוז- קשיים בויסות חושי. לרוב, הן פשוט מקוות לאסוף אישור נוסף לחששות שלהן. כי כשיש ספק - אין ספק! אז אם חשבת שיש רק חמישה חושים, אם ההבדל בין קשיי ויסות חושי להפרעת קשב וריכוז לא ברור לך כ"כ (ובצדק) או שלחבר.ה הכי טובה של הילד.ה שלך יש קשיים בויסות - המאמר הזה יוכל להבהיר את הנושא ולכל שאלה נוספת - אני כאן.

להמשך קריאה קשיים בויסות חושי – בואו נדבר על זה

יוגה לילדים – היתרונות שבתרגול קבוע

תרגול יוגה הוא נפלא עבור ילדים בכלל ולילדים עם קשיי ויסות חושי/הפרעת קשב וריכוז/לקויות למידה בפרט. תרגול מעניק כלים לפיתוח יכולות אישיות, לקבלה ולשיפור הדימוי העצמי של הילד הרגיש מאוד. באמצעות תנוחות היוגה ילדים לומדים להכיר את הגוף, להתנסות בתנועות שונות ולאתגר את עצמם מול התרגילים השונים.

להמשך קריאה יוגה לילדים – היתרונות שבתרגול קבוע

יחפה- ויסות חושי דרך כפות הרגליים

קושי בוויסות חושי הוא חוויה מאתגרת, גם להורה, וגם לילד שחווה אותה. לטובת כל ההורים שבסביבה ובעיקר להורים לילדים עם קשיי ויסות חושי - זה בשבילכם! איך למתן הופעת קשיים ולמזער התפרצויות וקשיים בוויסות? במאמר שלפניכם אפרט בקצרה על שתי מערכות חושים נוספות. ומה היא הסיבה העיקרית לשמה כתבתי? משתפ בדרך נוספת לוויסות מערכת החישה של הילדים (ושלנו) באופן אקטיבי, בלי התערבות גורמים חיצוניים. וגם, מצורף וידאו בנושא חיישנים, מערכת החושים ואיך לעורר אותם בצורה יעילה.

להמשך קריאה יחפה- ויסות חושי דרך כפות הרגליים
תוכנית תרגולית עבור ילדים רגישים מאוד
הגרביים החדשות כל-כך רכות ונוחות שהן כמו עור שני.

תוכנית תרגולית עבור ילדים רגישים מאוד

מה היא תוכנית תרגולית- תוכנית אישית הדרגתית לאיזון מערכת החישה של ילד.ה עם קשיים בויסות חושי לשיפור התפקוד הכללי. תרגול חוזר של פעילות מותאמת במרווחי זמן קבועים כדי שהגוף יתרגל לקבל את הצרכים התחושתיים שהוא זקוק להם לתפקוד יעיל. דוגמאות לתרגול יומי: מסלול פעילות של קפיצות צפרדע, גלגולי עיפרון, דחיפת קיר, והצלבות ידיים. גם אפייה עם סדר רציף וברור, קפיצה על טרמפולינה וחפירה בחול בים.

להמשך קריאה תוכנית תרגולית עבור ילדים רגישים מאוד

תרגול יוגה: איך לבחור את הסגנון יוגה שמתאים לי

מהי יוגה, מה התועלות שבתרגול קבוע של יוגה ומהם הזרמים השונים שאני ממליצה עליהם. ההמלצות שלי מובאות עפ״י דרגת קושי של סגנון היוגה, התכווננות ומטרה ולפי רמת היכולת הפיזית והמנטלית של המתרגל.

להמשך קריאה תרגול יוגה: איך לבחור את הסגנון יוגה שמתאים לי

למה השבחים שאתם מרעיפים על הילדים שלכם לא מועילים להם?

במחקר שערכה ג'ואן גרוסק (מאונ׳ טורונטו) היא מצאה כי ילדים צעירים שקיבלו מחמאות רבות כמו "אני כל כך גאה בך שעזרת לו" גרמו לילדים לאבד עניין במעשה האדיב עצמו אלא כדרך להשגת מחמאות ותוקף חיצוני למי שהם- ילדים טובים/ילדים רעים. רוצים להחמיא לילדים אבל לא בטוחים איך? הנה 3 דרכים ממש טובות לתת מחמאה לילד.ה. בלי ליפול למלכודת האוטומט של ״נסיך של אבא״, ״גאון של אמא״. להמשך קריאה..

להמשך קריאה למה השבחים שאתם מרעיפים על הילדים שלכם לא מועילים להם?
לנשום לבטן, להשקיט מחשבות – מיינדפולנס
מחשבות הן כמו בועות סבון. לפעמים מפעימות וקלילות, לפעמים מתפוצצות לנו בפנים ודביקות.

לנשום לבטן, להשקיט מחשבות – מיינדפולנס

מיינדפולנס, קשיבות, היא דרך טיפולית מעולה לילדים ומבוגרים כאחד. אפשר ורצוי לתרגל אותה ביום-יום כדי להנות מיתרונותיה הרבים. סטרס כללי, לחץ בעבודה, מבחנים ומצבי דחק אחרים. קל ללמוד אותה וכיף לתרגל אותה עם הילדים.

להמשך קריאה לנשום לבטן, להשקיט מחשבות – מיינדפולנס

על חוש הטעם – ויסות חושי והמערכת האוראלית

מכירים ילדים שלא מוכנים לנסות מאכלים חדשים? לועסים את צווארון החולצה? מכניסים כל דבר לפה? יכול להיות שהקושי הוא במערכת חושים האוראלית. להמשך קריאה על 4 דרכים שאפשר ליישם כבר הערב ועוד כמה טיפים בונוס.

להמשך קריאה על חוש הטעם – ויסות חושי והמערכת האוראלית

צום מיצים במצפה אלומות

אחת לשנה אני מיישמת את כלל האצבע שמנחה אותי- כשאמא שמחה, כולם שמחים - ומוציאה את עצמי לחופשה עם עצמי. ריטריט יוגה, צום מיצים, יערות הכרמל, או סופ״ש במדבר. 3 דברים שאני מקפידה עליהם בחופשה השנתית שלי: לא יותר משלושה ימים (בכל זאת, ילדים וגעגועים), חופשה מקומית, וטרולי מלאה בספרים. משימות או סידור תיקיות וקבצים Out! ניתוק הכרחי. כנסו לקרוא על האחרונה שלי...

להמשך קריאה צום מיצים במצפה אלומות