על תחפושות פורים וקשיי ויסות חושי אצל ילדים

תחפושות פורים מקוריות לילדים עם קשיי ויסות חושי

פורים בפתח, אמא במתח? לא בהכרח!

בהמשך לפוסט הקודם שלי על סוגי בדים, כבר כמה שבועות שהילדים ואני מדפדפים באתרים שונים באינטרנט בחיפוש אחר תחפושת. עוד לא התקבלה החלטה וחגיגות פורים ממש עוד כמה ימים.  

הסיבה לכך היא לא בגלל שלא הצלחנו לבחור דמות נבחרת, אלא כי אני יודעת שרוב הסיכויים שהבן שלי יוריד את התחפושת הקנויה  אחרי כמה דקות, פשוט כי הבד לא נעים.

האמת, רק המחשבה על הילדים שלי לובשים את הבדים המגרדים והטקסטורות האלו מעבירה בי צמרמורת. זה לגמרי לא ממקום שיפוטי אבל כשפורים בפתח – אמא במתח!

ואני לא היחידה. כל ילד חמישי הוא ילד עם קשיי ויסות חושי – כמעט 20% מהאוכלוסיה הבריאה. לא מעט ילדים סובלים מאוד מבדים שהם לא 100% כותנה או סיבי במבוק. ילדים עם רגישות טקטילית (מגע על העור) לא ילבשו בגדים צמודים מידי, עם גומי, מכנסיים עם שרוך לקשירה, תחתונים במידה או גרביים עם תפרים… הרעיון ברור. 

אני מכירה את התגובות של הילדים שלי לבדים כאלה ובאיזו מהירות הם יפטרו מהאביזרים הנלווים וכל מה שלא יהיה נוח יוחלף ברגע או יזרק ללא שימוש. לכן, השנה, בניגוד לשנים קודמות בהן קודם קניתי תחפושות ואח״כ מצאנו ביחד חלופות נוחות יותר, לא קניתי תחפושות (!!!)

במקום לקנות, נמצא פתרונות ידידותיים יותר ונוחים בהרבה. תחפושות פורים מקוריות – זה חסכוני, יצירתי ואקולוגי. או בקיצור Win – Win כמו שאני אוהבת. 

אז… הנה כמה טיפים שמנחים אותי בנושא – תחפושות בפורים, לילדים עם קושי בוויסות ורגישות עורית.

מה שעובד אצלנו, יעזור גם לך. הוספתי גם כמה רעיונות מגניבים לתחפושות מקוריות שאספתי ברשת ויכולים להתאים.

 

ויסות חושי בפורים – מה חשוב לעשות וממה להימנע

אם כבר קניתם תחפושת – זה הזמן ללבוש אותה. תחסכו לעצמכם בלאגן לפני החגיגה בגן/בי״ס. איך התחפושת מרגישה בפועל? במידה ובגד כלשהו עוקץ, מגרד ולא נח, חפשו חלופה שכבר נמצאת בשימוש ביום יום – מכנס פיג׳מה, טייץ וכו׳ (אני יודעת, תמיד יש סיכוי לדרמה של הרגע האחרון, אבל הכוונה היא למנוע כמה שיותר כאלה).

חומרים ובדים 

• מומלץ לבחור בבדים שעובדים לילדים ביום רגיל (אצלנו זה כותנה בדרך כלל).

• כדאי להקפיד על כמה שיותר תפרים שטוחים, שלא יבלטו ויציקו, וכמובן ללא פתקים.

• אפשר להקריב פיג'מה ישנה שתהפוך לתחפושת נוחה.

• אפשר לקחת חולצה גדולה מאחד ההורים ולתפור / לצייר עליה.

איפור 

• מהניסיון שלי זה פחות מומלץ. ברגע האמת זה אף פעם לא עבד, וגם כשהיתה התלהבות זה נגמר בבכי.

אביזרים 

• להשתדל להמעיט באביזרים נלווים שלא יהיה עומס להיסחב איתו.

• עדיף לתפור את האביזרים חזק לתחפושת עצמה, או להוסיף תיק גב שיהיה קל להכניס אליו את כל מה שיירד במהלך היום.

• פאות / כובעים / מסכות – פחות מומלץ. בדר״כ הם לא נוטים להישאר על הראש יותר מכמה דק׳ אבל אם בכל זאת יש רצון, אפשר לתלות על הכתף עם שרוך או לחבר בגומי לתחפושת.

 

לסיכום

בשביל לחסוך את הריבים והאכזבות ולייצר לילדים זכרונות נעימים – תמדדו הכל השבוע כמה פעמים – לפני חגיגות פורים בגן/בי״ס – בלי הפתעות!

זכרו – ילדים עם קשיי ויסות חושי זקוקים להכנה מוקדמת בשביל להישאר מווסתים ולהנות מהיום הזה (ובכלל) – מה הולך להיות השבוע? איזה פעילויות מתוכננות להם במסגרות השונות? תזכורות, טבלאות, כל מה שיעזור- מבורך.

 

נשארים לחגוג בזום?

לאלו מכם שמעדיפים מסיבות Zoom ורוצים לשדרג את הרקע לרקע חגיגי באווירת פורים מצורפת מצגת שהכנתי לקרנבל פורים בית ספרי של הבן שלי. 

איך להכין רקע ZOOM לכבוד פורים

רעיונות לתחפושות מקוריות:

בעמוד הפינטרסט של Kazo Ani – kids & Wellness

אשמח לקבל טיפים נוספים לתחפושות מקוריות ומה עוזר לכן לעבור את חג פורים בקלות.

  

ובינתיים, חג שמח!

כזו אני ~ דניה.

שתפו הורים, שתפו

Facebook
Telegram
WhatsApp

חוברת ויסות חושי בתכלס - להבין בקלות

אשמח לשלוח לך את המדריך למייל, ממש עכשיו!
בדרך אלייך